خم کردن میلگرد | بلاگ

خم کردن میلگرد

تعرفه تبلیغات در سایت

اساس کار در این ماشین ها به این ترتیب است که میلگرد بین شیار های موجود روی صفحه چرخان قرار داده می شود که این کار در سیستم های نیمه اتوماتیک توسط کاربر انجام می شود و پس از تنظیم محل قرارگیری دستگاه شروع به کار می کند و میلگرد ها حول غلتک ثابت موجود خم می شوند .

برای خم آرماتور ها در فرم های سه بعدی همانند اسپیرال ها ، ماشین هایی که مورد استفاده قرار می گیرند ، اندکی متفاوت از سیستم دو بعدی است .

به این ترتیب که میلگرد ها با عبور بین چرخ دنده های خاصی که فاصله و آرایش آن ها قابل تنظیم است ، به شکل مورد نظر تبدیل می شوند .

برای تهیه شبکه آرماتور استفاده از خط تولید تمام اتوماتیک اخیرا مورد توجه قرار گرفته است ، چرا که این امر باعث کاهش بسیار زیاد در زمان و هزینه آرماتور بندی می شود .

می توان گفت برای هر تن آرماتور بندی شامل برش ، خم ، انتقال ، نصب و تثبیت ،در روش های دستی سنتی در حدود ۱۵۰ نفر ساعت کار نیاز است .

حال انکه در روش های پیش ساخته این مقدار به ۲ تا ۳ ساعت می رسد .

در کارخانه های که به این منظور ایجاد شده اند میلگرد های مصرفی معمولا به صورت قرقره های مارپیچی از کارخانجات تولید کننده خریداری می شود  و این خود باعث می شود که دور ریز میلگرد از بین برود .

اساس کار در این روش شباهت زیادی به کارخانجات تولید پارچه از نخ دارد .

در این خط تولید عملیات بریدن میلگرد  ، صاف کردن ، خم و جوش میلگرد های توسط ماشین آلات مخصوص به آن انجام می شود  .

قطر و آرایش شبکه میلگرد بر اساس نیاز تنظیم می شود .

نوع دیگری از این سیستم وجود دارد که در ان میلگرد ها در یک جهت کنار هم تثبیت می شوند و این کار توسط نوار های فلزی نازکی صورت می گیرد و سپس شبکه به صورت فرش مانند جمع می شود و پس از حمل به کارگاه همانند فرش روی دال مورد نظر پهن می شود .

این کار در دو جهت عرضی و طولی و نیز در صورت لزوم در دو سفره فوقانی و تحتانی صورت می گیرد .

برای مشاهده قیمت میلگرد به سایت تهران آهن سر بزنید .

میلگرد,قیمت میلگرد,میلگرد ساده,میلگرد اجدار,...
نویسنده : سمیرا گرایلی بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397 ساعت: 13:20